неділя, 12 квітня 2020 р.

8 - В



Тема уроку: Річард Бах «Чайка Джонатан Лівінгстон».  
Сюжет твору Р. Баха як філософська метафора людського буття.

 Існує лише один істинний закон, той,
                                                    Який допомагає стати вільним. Іншого немає.
                                                                                                Річард Девіс Бах

- Якщо я тільки можу повернутися до будь-якої ідеї спиною, залишивши її там, у темряві, за порогом, то я не візьму в руки перо. Але час від часу передня стіна раптово з гуркотом розвалюється, обсипаючи все довкіл водоспадом скляних бризок та цегляною крихтою, і хтось, переступивши оце все сміття, хапає мене за горлянку і ніжно промовляє: «Я не відпущу тебе, доки ти не втілиш мене словами і не запишеш їх на папір». Саме так про своє письменство написав Річард Бах, з творчістю якого ми сьогодні почнемо знайомитись  
«Чайка Джонатан Лівінгстон» (1970 р.) – одна з головних книг XX ст. це стисла і мудра притча про велику мрію, яка живе в душі кожної людини, - мрію про політ, про покликання, мрію про безмежну досконалість.
       Ідея написання книги виникла в автора 1959 року і була реалізована через вісім років. Письменник вважав,що він не автор твору, а лише медіум. Одного разу, прогулюючись туманним берегом каналу Белмонт Шор (штат Каліфорнія), він почув Голос, який вимовив загадкові слова: «Чайка Джонатан Лівінгстон». Підкоряючись Голосу, він сів за письмовий стіл і записав марево, що пройшло перед його очима, як кінострічка. Але на цьому історія майже скінчилась. Скільки письменник не намагався власноруч продовжити повість, йому це не вдавалось, аж поки через 8 років примарилось продовження. Повість не одразу вразила видавців і читачів, спроби видати її окремою книжкою закінчилися невдало. Лише після того, як книгу було ілюстровано чудовими світлинами фотографа-анімаліста Расела Масона, вона стала популярною.
     За жанром – це алегорично-філософська повість про призначення людського життя. Річард Бах задумав написати про птаха, який мріяв пройти крізь стіну обмежень і заборон, виявивши наполегливість у подоланні своїх обмежених можливостей, упевненість у необхідність боротьби за досягнення своєї мети.
       Притча побудована із трьох частин та епіграфа: « Справжньому Джонатану – Чайці, яка живе в кожному з нас». (Ім’я чайки Джонатан Лівінгстон – ім’я славетного американського льотчика 30-х років XX ст.)
Особливості художнього методу Річарда Баха (запис в зошиті)
·        Максимум правди;
·        використання ритму;
·        пауза у визначених місцях тексту;
·        спектр вузької уваги до події;
·        опис техніки і майстерності польоту;
·        використання цитат із попередніх творів;
·        філософічність і афористичність.
   Попри те,що головним героєм повісті є птах, ми усвідомлюємо, що це – втілення людських сподівань і прагнення відірватись від буденності й відкрити для себе Всесвіт.
   Автор стверджував: гарантією на складне і щасливе життя можна дістати, але для цього необхідно:
·        визначитися з тим, що любиш робити понад усе в світі;
·        робити ту справу, яка подобається, незважаючи на будь-які перепони;
·        дарувати іншим те, чого навчився, але тільки тим, хто розуміє цінність такого дару і хоче його мати.
   Отже, написана Річардом Бахом книга – це своєрідний інструктаж про те, як врятувати світ і удосконалювати себе.
 ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Прочитати Річард Бах «Чайка Джонатан Лівінгстон».  


Аудіокнига
https://www.youtube.com/watch?v=Lr-R7k5zvxE

Немає коментарів:

Дописати коментар