субота, 4 квітня 2020 р.

Дистанційне навчання 6, А, 6 - В

Тема уроку: Рей Дуглас Бредбері "Усмішка". Тривога й руйнування духовних цінностей в оповіданні "Усмішка".


Як досягти гармонії у світі? Над цим питанням задумува­лися мудреці, учені, письменники. Серед них і американський майстер слова Рей Дуглас Бредбері. Його називають «фантастом номер один». Саме фантастика допомагає йому краще зрозуміти людину, її земні проблеми. Він автор близько 800 літературних творів мало не всіх відомих жанрів.
Рей Дуглас Бредбері народився 1920 року у тихому малень­кому містечкові Вокігані (штат Іллінойс).
Незабаром батьки його переїхали до Каліфорнії з метою знай­ти роботу. Саме там, на околиці величезного Лос-Анджелеса, юний Бредбері закінчив школу. Далі вчитися хлопець не мав змоги, адже змушений був заробляти на життя. Його універси­тетом стали книги, які він любив і багато читав. У 1938 році з'являється перше оповідання Бредбері, але успіх приходить до нього лише через 12 років, коли побачи­ли світ «Марсіанські хроніки». Серед найбільш відомих його творів — роман «45° за Фаренгейтом», оповідання «Кульбабове вино», «Здрастуй і прощай», «Пахощі сарсапарелі», «І загримів грім», «Суничне віконце», «Третя експедиція» та багато інших.
Бредбері — письменник-гуманіст. Його хвилюють проблеми Добра і Зла, він вірить у людину, її духовність.
На сторінках своїх творів письменник прагне розгадати загад­ку життя, котре сприймає як найбільше диво. На його думку, воно «таке ж таємниче, як і смерть. ... Протягом двох тисячоліть філософи так і не змогли розгадати його».
Літературознавці вважають Бредбері неперевершеним май­стром стилю. Сам письменник говорить, що стиль — це правда, а правда — це також біблійна простота. Як автор, він правдивий у своєму бажанні достукатися до людських сердець, змусити їх замислитися над життям, щоб прийти до загальної гармонії. Творчість Бредбері пронизує тривога за долю людства. Один із таких творів — «Усмішка».


Аудіокника "Усмішка"


Завдання:
1. Переказувати зміст новели «Усмішка».

2. Дібрати цитати до характеристики образу Тома.

Немає коментарів:

Дописати коментар